+90 212 530 97 18
+90 212 530 97 17

Sık Sorulan Sorular

Soru: Mide Balonu nedir?
Cevap: Mide Balonu endoskopik yöntemle mide içine yerleştirilen silikon bir balondur. Mide içine yerleştirilen mide balonu, metilen mavisi ile renklendirilmiş olan serum fizyolojik ile şişirilerek en çok 6 ay için mide içinde bırakılır.Bu zaman içinde hastanın -30 kilo kaybetmesine yardımcı olur.

Soru: Mide Balonu yerleştirilmesi bir ameliyat mıdır?
Cevap: Mide Balonu yerleştirmesi bir ameliyat değildir. Ağızdan mide içine gönderilen mide balonu, endoskop gözetiminde mide içinde sıvı ile şişirilmekte ve işlem kansız olarak tamamlanmaktadır.

Soru: Mide balonu ne zamandan beri , hangi firma tarafından pazarlanmaktadır?
Cevap: Mide Balonu ve mide kelepçesi 1999 yılından beri ülkemizde kullanılmakta olup, ENDOMEK DIŞ TİCARET firması tarafından dağıtılmaktadır.

Soru: Mide balonunun yan etkileri var mı?
Cevap: Mide Balonunun en bilinen yan etkisi 3-7 gün arasında değişen genellikle 3. gün sonunda tamamen azalan bulantı ve kusmadır.Bu durum, uygulamayı yapan doktorun vereceği ilaç desteği ile daha az sıkıntıyla atlatılabilir. Ayrıca, bazı hastalarda mide balonuna alışamama gibi bir durum oluşabilir. Bu durumun önceden bilinmesi mümkün değildir.

Soru: Mide Balonu patlar mı? Patlarsa ne olur?
Cevap: Mide Balonu "Boom" diye patlayan bir şey değildir.Ancak, çok az da olsa, zaman içinde yavaş yavaş sızdırarak sönebilir.İyice sönmesi durumunda kendiliğinden çıkıp gidebilir, ileus adı verilen ,barsak obstrüksüyonu yapabilir.Bu durumda hastanın doktoru ile görüşmesi gerekir.

Soru: Mide Balonu kesin bir kilo kaybetme yöntemi midir?
Cevap: Mide Balonu uygulaması kilo kontrol programları içinde yan etkisi az, riski düşük bir yöntemdir.Ama, sonuç alınabilmesi için hastanın doktoru ile koordine olması, verilen programa uyması şarttır.Kısacası, mide balonu, "tak, ne yersen ye zayıfla" yöntemi değildir.Programa uyan kişiler ciddi anlamda iyi sonuçlar almışlardır.

E-BÜLTEN

Sağlık ve medikal sektör alanında güncel haber ve duyuruların e-posta adresinize gelmesini ister misiniz?

E-posta adresinizi spam amaçlı kullanmayacağımıza söz veriyoruz.

HAKKIMIZDA

1992 Yılından beri Tıbbi Gereçler pazarında yer almaktadır. Şirketin merkezi İstanbuldur.

OBEZİTE, PLASTİK ESTETİK CERRAHİ, ENDOSKOPİ alanlarında lider olan, kurumsal çalışma anlayışını benimseyen şirketimizin satış türü, bayiler vasıtasıyla ve direk müşteriye yönelik olarak yapılmaktadır...

BİZE ULAŞIN
  • Adres: Ataköy 11. Kısım Gül Blok B kapısı 2L6 Daire no:11 Adnan Kahveci Bulvarı Ataköy Bakırköy Istanbul
  • Telefon: +90 212 530 97 18
  • Faks: +90 212 530 97 17
  • Email: [email protected]
HIZLI İLETİŞİM